Nuorodos į draugų-remėjų svetaines

altalt   altalt     alt

  

             

   
   

Naujienos

Akmenės rajono asmeninės stalo teniso varžybos

AKMENĖS RAJONO ATVIROS STALO TENISO ASMENINĖS PIRMENYBĖS, SKIRTOS AUGUSTINO JANAVIČIAUS ATMINIMUI

 

  Š.m. gegužės 8 d. Akmenės gimnazijos sporto salėje įvyko tarptautinės Akmenės rajono atviros stalo teniso asmeninės pirmenybės, skirtos  Augustino Janavičiaus atminimui. Varžybose dalyvavo 30 sportininkų iš Akmenės rajono, Telšių, Kuršėnų, Mažeikių, Joniškio, Žagarės bei Latvijos Respublikos Dobelės, Tukums ir Liepojos miestų. Varžybose apsilankė A. Janavičiaus artimieji: žmona, dukra ir sūnus.alt Augustinas Janavičius gimė 1943 m. kovo 19 d. Akmenės rajono Pakempinių apylinkės Agluonų kaime. Visas Augustino gyvenimas buvo susietas su stalo tenisu. Dar besimokydamas mokykloje jis jau žaidė šį žaidimą. Vėliau, dirbdamas Agluonų tarybiniame ūkyje, į aktyvią sportinę veiklą įjungė visus norinčius žaisti stalo tenisą. Atvykus gyventi į Papilę, Augustinas atstovavo S. Daukanto kolūkiui ir Papilės seniūnijai bei gynė rajono garbę, visą laiką rūpinosi, kad Papilės mokyklos stalo tenisininkai dalyvautų rajoninėse varžybose ir turnyruose. Daugelį metų žaidžiančio trenerio Augustino Janavičiaus Papilės „Era“ komanda dalyvavo LR III lygos pirmenybėse ir kovojo dėl prizinių vietų ir kasmet patekdavo į Žemaitijos regiono komandinių pirmenybių finalą. 1995 m. įkūrus Akmenės rajono stalo teniso klubą „Mažoji raketė“, Augustinas buvo išrinktas klubo valdybos nariu ir vadovavo Papilės stalo teniso skyriui. Akmenės rajono stalo teniso klubo „Mažoji raketė“ narių, draugų ir bendražygių atmintyje Augustinas Janavičius išliko kaip kovingas sportininkas, puikus organizatorius, nuoširdus, darbštus žmogus ir mylintis vyras bei tėtis.
        Visi pirmenybių dalyviai žaidė vienoje grupėje. Pirmiausiai žaidėjai buvo suskirstyti pagal pajėgumą į 6 pogrupius po 5 žaidėjus. Iš kiekvieno pogrupio užėmę I vietas kovojo dėl 1-6 vietų, II vietas užėmę kovojo dėl 7-12 vietų ir t.t. Pirmenybių tikslas, kad žaidėjai gautų sužaisti su kuo daugiau skirtingo amžiaus varžovais, nes kai rodo praktika, vyriausios grupės žaidėjas nebūtinai yra prasčiausias žaidėjas. O nugalėtojai ir prizininkai atrinkti pagal savo amžių ir bendroje lentelėje iškovotą vietą.
          Pirmenybės truko 6 valandas, per kurias netrūko nei išlieto prakaito, nei nusivylimo, nei nuoširdaus džiaugsmo ar juoko. Ne vienas veteranas varžybų eigoje keitė veido spalvą, juk krūvis tai nemažas, kai 60-metis kovoja prieš 30-metį. Šių varžybų specifika yra ta, kad konkuruoja ne tik techninis pajėgumas, bet ir metų skirtumas, kuris riboja fizines galimybes kiekvienam žaidėjui skirtingai. Kiekvienam varžybų dalyviui teko sužaisti po 9 susitikimus, kuriuos sužaidus ir paaiškėjo atskirų amžiaus grupių stipriausieji.
·    30-39 metų grupėje absoliučiu nugalėtoju tapo Ramuns Mineikis (Liepoja), antrąją vietą laimėjo Ramūnas Butautis (Joniškis). Šioje amžiaus grupėje žaidė tik 2 sportininkai.
·    40-49 metų grupėje nugalėtoju tapo Gintautas Tumbrotas (Telšiai), antrąją vietą laimėjo Alvydas Mikalauskas (Telšiai), trečiąją – Gints Kruminš (Tukums). Geriausiai šioje amžiaus grupėje iš Akmenės rajono sužaidė Loreta Avelienė (Akmenė), kuri bendroje lentelėje užėmė 7 vietą.
·    50-59 metų grupėje nugalėtoju tapo Oleg Plušč (Liepoja), antrąją vietą laimėjo Julius Rimkevičius (Joniškis), trečiąją – Rimantas Stankuzevičius (Joniškis).    
·    60 metų ir vyresnių grupėje nugalėtoju tapo Viačeslavas Chakimovas (Žagarė), antrąją vietą laimėjo Jeronimas Daunys (Kuršėnai), trečiąją – Antanas Vaškys (Telšiai).    
          Kiekvienoje amžiaus grupėje geriausiai sužaidusiems Akmenės rajono žaidėjams įteikti padėkos raštai. Taip pat medaliu apdovanotas vyriausias šių pirmenybių dalyvis – Alfredas Stratas iš Naujosios Akmenės. Labai gaila, kad šiam sportininkui nėra panašaus amžiaus varžovų, su kuriais galėtų tinkamai pasivaržyti. O kovoti su varžovais 10 ar 20 metų jaunesniais už save, tokiame amžiuje, darosi per sunku.
          Po varžybų visi dalyviai buvo pakviesti prie vaišių stalo. Kartu pasidžiaugėme prabėgusiomis varžybomis, kurios buvo generalinė repeticija pieš gegužės 14-15 dienomis Latvijos Respublikoje, Kuldygoje, įvyksiančias Pabaltijo šalių veteranų pirmenybes.
             Kiekvienos amžiaus grupių nugalėtojai apdovanoti diplomais ir taurėmis, II ir III vietų laimėtojai – diplomais ir medaliais. Šias pirmenybes organizavo ir prizus įsteigė Akmenės rajono stalo teniso klubo „Mažoji raketė“.

alt
 
                                                                             Žaidėjų iškovotos vietos bendroje lentelėje:

 

Iškovota vieta

Vardas

Pavardė

Gimimo data

Miestas

1.

Ramuns

Mineikis

1973

Liepoja

2.

Gintautas

Tumbrotas

1965

Telšiai

3.

Alvydas

Mikalauskas

1962

Telšiai

4.

Oleg

Plušč

1960

Liepoja

5.

Gints

Kruminš

1963

Tukums

6.

Viačeslavas

Chakimovas

1947

Žagarė

7.

Loreta

Avelienė

1966

Akmenė

8.

Vidmantas

Pronckus

1966

Telšiai

9.

Jeronimas

Daunys

1945

Kuršėnai

10.

Julius

Rimkevičius

1959

Joniškis

11.

Maris

Putnieks

1966

Tukums

12.

Vilius

Lava

1967

Mažeikiai

13.

Rimantas

Stankuzevičius

1953

Joniškis

14.

Guntis

Krivods

1965

Dobele

15.

Uldis

Zutis

1964

Tukums

16.

Vladislav

Grebeško

1971

Tukums

17.

Vera

Eriksone

1954

Dobele

18.

Antanas

Vaškys

1943

Telšiai

19.

Ramūnas

Butautis

1977

Joniškis

20.

Kazimieras

Ramanauskas

1951

Mažeikiai

21.

Pavel

Bolšekovs

1942

Dobele

22.

Jonas

Rimdžius

1956

Joniškis

23.

Antanas

Budžius

1958

Naujoji Akmenė

24.

Gundars

Kula

1964

Tukums

25.

Stasys

Geryba

1946

Kuršėnai

26.

Vladimir

Golikov

1951

Naujoji Akmenė

27.

Petras

Giržadas

1960

Joniškis

28.

Janina

Ramanauskienė

1958

Naujoji Akmenė

29.

Vladas

Poškus

1958

Kuršėnai

30.

Alfredas

Stratas

1935

Naujoji Akmenė 

 

   
© 2021 - Sporto Klubas "Vikrusis Feniksas" Buveinės adresas: V. Burbos 4 – 6 g. LT 89218 Mažeikiai , Lietuva